Czym jest live streaming?

Czym jest live streaming?

W ostatnim czasie prowadzenie transmisji na żywo stało się niezwykle popularne. Z tego typu możliwości korzystają nie tylko influencerzy i blogerzy, ale również firmy usługowe czy placówki oferujące różnego rodzaju kursy online. Sprawdź, czym jest live streaming i jak możesz wykorzystać tę technikę w swojej pracy!

Czym jest live streaming?

Zastanawiasz się, czym są transmisje online? Nadawanie na żywo to bowiem nic innego, jak dostarczanie w czasie rzeczywistym dźwięku i/lub obrazu przez Internet. Odróżnia się ją od wcześniej nagranych mediów. Termin "live streaming" odnosi się ogólnie do dystrybucji na żywo treści audio-wideo, takich jak program telewizyjny i program radiowy, w przeciwieństwie do dostarczania plików na żądanie, takich jak YouTube.

W jakich branżach transmitowanie jest przydatne?

Transmitowanie na żywo jest przydatne w prawie każdej branży. Jako środek komunikacji, nadawanie pomaga ludziom znaleźć informacje, których potrzebują oraz kiedy ich potrzebują. Narzędzie to jest wykorzystywane przede wszystkim przez blogerów, celebrytów i influencerów, dzięki czemu mogą oni łączyć się ze swoimi fanami w czasie rzeczywistym. To jednak nie wszystko! Transmisje online wykorzystywane są również w edukacji, a przede wszystkim w zdalnej nauce np. z branży IT. Za przykład może posłużyć kierunek programowanie low code, czyli takie podejście do kodowania, które wykorzystuje istniejące, oparte na danych systemy. Są one łatwo dostępne, a zamiast skupiać się na tworzeniu kodu, zespoły programistów spędzają mniej czasu na skomplikowanych i powtarzalnych zadaniach. Transmisje online są w tym przypadku kluczowe, ponieważ wielu specjalistów może pracować nad jednym projektem jednocześnie a dodatkowo edukować innych uczestników spotkania.

Jak transmitować na żywo?

Aby uruchomić własną transmisję na żywo, musisz przede wszystkim wybrać odpowiednią platformę. Możliwości w tym zakresie jest naprawdę wiele, ponieważ obecnie tak naprawdę każdy kanał społecznościowy umożliwia prowadzenie streamingu w czasie rzeczywistym. Możesz zatem wykorzystać np. Faceoobka, Instagrama, platformę YouTube lub TikTika. Oczywiście to nie wszystkie możliwości! W sieci dostępnych jest również wiele dedykowanych serwisów, które powstały przede wszystkim w celu dostarczenia użytkownikom praktycznego narzędzia do transmitowania na żywo.

Współczesne innowacje technologiczne wciąż przynoszą nam kolejne rozwiązania, które znacznie usprawniają naszą codzienną pracę i czynią ją bardziej efektowną. Jednym z tego typu narzędzi jest live streaming, dlatego zdecydowanie warto poznać go bliżej!